ایران ، آذربایجان غربی ، ارومیه ، شهرک صنعتی فاز توسعه ، پلاک 8

دیباچه بر آذر لبن شاد

شرکت آذر لبن شاد در سال 1385 در زمینی به مساحت 10400 متر مربع و با زیر بنای بالغ بر 3000 متر مربع جهت تامین بخشی از نیاز های لبنی کشور با کیفیتی در حد عالی ترین استاندارد های جهانی در شهرستان ارومیه احداث و حال این شرکت با هدف تولید متنوع ترین فرآورده های لبنی و متعالی ترین کیفیت، با به کارگیری پیشرفته ترین تکنولوژی روز و جدیدترین ماشین آلات صنعت لبنیات دنیا بر آن است که عرضه محصولات منحصر به فرد لبنی خود به سرتاسر میهن اسلامی و نیز کشورهای منطقه با نام تجاری ” تمل ” آغاز نماید.
این شرکت مفتخر است که پیشگام گردیده تا کلیه فرآورده های خود را کاملا طبیعی و بدون استفاده از مواد نگهدارنده ، جهت حفظ سلامت آحاد مردم عرضه نماید .

نگرشی بر خطوط دریافت و تولید

خطوط دریافت و تولید آذر لبن شاد موفق گردیده که آخرین پدیده های تکنولوژی اروپای غربی را در زمینه محصولات لبنی به کار گیرد . تمل با استفاده از دستگاه های فوق پیشرفته : آلفالاوال سوئد- ای پی وی دانمارک- زیمنس آلمان، قادر است در یک شیفت کاری 100تن شیر خام را فراگیری کرده و پس از اتمام کلیه مراحل تولید که به صورت کاملا اتوماتیک انجام میگیرد به محصولات خوش طعم و طبیعی پنیر UF ، پنیر خامه ای ، انواع ماست ، انواع دوغ ، خامه و شیرهای طعم دار تبدیل نماید.
اینک وقت آن است آنچه را که می خواستید در اختیار داشته باشید .

آزمایشگاه و کنترل کیفیت

واحد آزمایشگاه و کنترل کیفیت آذر لبن شاد ، همچون تمامی بخش های این کارخانه مجهز به پیشرفته ترین و مدرن ترین دستگاه ها و لوازم و تجهیزات آزمایشگاهی می باشد.
در این واحد که شامل دو بخش آزمایشگاه دریافت شیر و آزمایشگاه تولید می باشد . بدوا” شیر دریافتی از لحاظ مشخصات شیمیایی ، میکروبی و فیزیکی به طور کاملا دقیق و فنی مطابق با ملاک ها و معیارهای استاندارد جهانی مورد بررسی قرار گرفته و سپس وارد خطوط تولید شده و توسط واحدهای کنترل کیفیت، بهبود و تضمین کیفیت مورد منترل و ارزش یابی قرار می گیرد و سپس محصول تولیدی وارد آزمایشگاه تولید می گردد که خود نیز شامل سه بخش شیمیایی – میکروبی و انکوباسیون می باشد که پس از پشت سر گذاشتن این مراحل ، نهایتا پس از تایید مجدد واحد کنترل کیفیت ، محصولی کاملا سالم و طبیعی روانه بازار میشود .
اکنون تمل نسخه سلامتی شما در کنار شما و خانه شما .

محیط سالم ، محصول سالم

همزمان با گسترش روز افزون فعالیت های شهری و صنعتی ، مصرف آب و به دنبال آن تولید فاضلاب و پساب های صنعتی نیز به شدت در حال افزایش است . دفع این فاضلاب ها به منابع طبیعی آنها را چنان آلوده ساخته است که امروزه آلودگی خاک و محیط زیست به یکی از چالش های اساسی اکثر جوامع شهری و صنعتی تبدیل شده است چرا که آلودگی این منابع به طور مستقیم و غیر مستقیم بر سلامت انسان ها تاثیر گذار است . در این میان استاندارهای زیست محیطی می کوشند با اعمال محدودیت ها در میزان آلودگی وارد بر منابع پذیرنده ، از تاثیرات منفی آلودگی پساب ها هر چه بیشتر بکاهند .
در همین راستا شرکت اذر لبن شاد با برنامه ریزی ، از همان ابتدا بر این فکر بود که طبیعت و محیط زیست را نیز سالم و پاک نگه دارد و این تلاش ما نیز به ثمر نشست . این واحد سیستم تصفیه آب خود را در زمینی به مساحت 500 متر مربع و زیر بنایی بالغ بر 100 مترمربع با ساخت 2 دستگاه مخزن بتنی هر کدام به ظرفیت 250 هزار لیتر ایجاد و تاسیسات جانبی با رعایت تمام مسائل ایمنی از نظر ساخت و استفاده از مصالحی که ضخامت بهداشتی را نیز همراه داشته باشند احداث کرد . همچنین سیستم تصفیه خانه فاضلاب این شرکت با توجه به حجم تولید و آینده نگری و نوع پسماندها برنامه ریزی گردیده که ظرفیت تبدیلی آن 500 متر مکعب در شبانه روز به صورت راکتور بی هوازی ( ABR ) میباشد COD ورودی این تصفیه خانه 3800 میلی گرم بر لیتر و COD خروجی 90 میلی گرم بر لیتر میباشد و ساختار کلی این سازه بتنی میباشد.